o firmieofertarealizacjekontaktstrona główna


             

OKNA


FUNKCJA I KSZTAŁT
Okno oknu nierówne nawet jeśli oba wykonane są z PVC. Różnice konstrukcji profilu mają zasadniczy wpływ na właściwości techniczne gotowych okien. Okna z profili GEALAN wyróżniają się nie tylko estetycznym wyglądem, wyrafinowane i wypracowane w najdrobniejszym szczególe geometrie profili spełniają najwyższe wymogi w kwestii izolacji cieplnej i akustycznej, ochrony antywłamaniowej i wentylacji. Okna z profili GEALAN reprezentują najwyższy stan techniki.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Okna z profili PVC są łatwe w pielęgnacji i praktycznie nie wymagają konserwacji. Są bardzo odporne na wpływy czynników atmosferycznych i wyjątkowo trwałe.

 

RÓŻNORODNOŚĆ

Możliwości nowoczesnej techniki okiennej pozwalają ją dowolnie kształtować wedle upodobań inwestora lub wymogów stylu budowlanego jako tradycyjne białe okna, w okleinach lub z profili acrylcolor.

 

INDYWIDUALNY STYL

Wybór geometrii profilu, sposobu otwierania i podziału okna decyduje o jego indywidualnym charakterze. Używając profili GEALAN można wykonać okna o niecodziennych kształtach.

 

KOMFORT

Okna z wielokomorowych profili GEALAN gwarantują, że ciepło pozostaje wewnątrz a hałas na zewnątrz pomieszczenia. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa i nadają mieszkaniu niepowtarzalną atmosferę.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Ochrona i bezpieczeństwo to podstawowe potrzeby człowieka. Kto nie chciałby czuć się dobrze w swoich czterech ścianach? Nie można zatem niczego pozostawiać przypadkowi. Należy postępować zgodnie z mottem „Zaufanie to jedno – kontrola to drugie”. Wypada docenić konstrukcje antywłamaniowe w budowie okien. Połowa wszystkich włamywaczy wchodzi bowiem do mieszkań przez okna, a nie przez drzwi. Wybierając antywłamaniowe okna, można zaryglować im tę drogę. W przypadku okien z profili GEALAN na rzecz bezpieczeństwa przemawiają takie argumenty jak: głębokość profilu, znaczna grubość ścianek wewnętrznych oraz ich specjalna konstrukcja do mocowania okuć wkrętami z ościeżnicą i skrzydłem. Dla całkowitej pewności poddaliśmy nasze okna bardzo wnikliwym testom. Autoryzowany instytut kontroli zaświadcza, że nasze okna zapewniają bezpieczeństwo niezależnie od zastosowanych konstrukcji, sposobu otwierania i miejsca montażu. Tego mogą być Państwo całkowicie pewni.

 

IZOLACJA CIEPLNA

Okna z profili GEALAN z PVC przynoszą optymalną oszczędność energii, bowiem już naturalna właściwość izolacyjna PVC gwarantuje znakomitą termoizolację. Efekt ochrony ciepła gwarantuje głębokość profilu sięgająca nawet 74 mm i jego wielokomorowa struktura, obejmująca maksymalnie sześć komór. W ten sposób ciepło pozostaje w środku a zimno na zewnątrz. Dzięki oknom z profili GEALAN oszczędzą Państwo pieniądze, podniosą znacznie komfort mieszkania a poza tym przyczynią się do ochrony środowiska.

 

IZOLACJA AKUSTYCZNA

Dokuczliwy hałas fatalnie odbija się na zdrowiu. Kłopoty ze snem, osłabienie koncentracji i permanentne poczucie zmęczenia to tylko niektóre z negatywnych skutków odczuwanych przez nasz organizm. Dlatego też ochrona przed hałasem i izolacja akustyczna stały się ważnymi aspektami troski o zdrowie. Okna z profli GEALAN o wielokomorowej konstrukcji stanowią skuteczną ochronę przed nadmiernym hałasem. A dzięki odpowiedniemu oszkleniu mają dobre właściwości izolacyjne, poprawiają parametry izolacji akustycznej i podnoszą w ten sposób jakość życia.

WALORY ESTETYCZNE I INNOWACYJNA TECHNOLOGIA
Profile GEALAN powstają w procesie plastycznego wytłaczania tak zwanej ekstruzji. Podatność materiału podstawowego na formowanie pozwala ekstrudować profile o dowolnej geometrii. Oznacza to, że można wcielać w życie najprzeróżniejsze pomysły dotyczące wyglądu zewnętrznego okien i drzwi. Również w kwestii kolorystyki profile GEALAN zaspokajają najbardziej wybredne gusta. Zarówno w obiektach nowobudowanych oraz już istniejących jako kreatywne elementy architektoniczne trwale kształtują estetyczny wizerunek fasad. Oprócz wartości wizualnych spełniają wszystkie istotne funkcje użytkowe – jak ochrona przed hałasem, termoizolacja i wentylacja.

KOLOROWE I TRWAŁE - ACRYLCOLOR

Kolorowe profile okienne tworzą wyraźne akcenty w wyglądzie fasady. Dzięki takim „wizytówkom” zwykłe domy zyskują na atrakcyjności, przyciągają wzrok, stają się rozpoznawalne. Nawet ekstrawagancie pomysły projektantów czy niuanse kolorystyczne, typowe dla danego regionu, nie stanowią żadnego problemu. Pełna paleta zawiera bowiem wszystkie odcienie, od subtelnej szarości po jaskrawą czerwień a więc z łatwością można dobrać pasujący odcień. Wszystkie profile acrylcolor cechują się trwałością barwienia i mają atest RAL. Jakość jest bowiem najwyższym priorytetem GEALAN, również w przypadku kolorowych okien z PVC. Dlatego GEALAN wytwarza kolorowe profile acrycolor stosując unikalny proces barwienia. Powoduje on połączenie białego podkładu i kolorowego szkła acrylowego w sposób nierozerwalny. Zewnętrzna warstwa szkła akrylowego wykazuje wysoką odporność na zadrapania i jest obojętna na wpływy atmosferyczne takie jak: słońce, wiatr, deszcz, zimno i wahania temperatury. Jedwabiście matowa, gładka i pozbawiona porów powierzchnia jest niewrażliwa na osadzanie się kurzu i brudu. Nie dochodzi zatem do łuszczenia, odpryskiwania farby, nie trzeba więc powtórnie malować kolorowych elementów. Okna z profili acrylcolor prawie nie wymagają konserwacji i są łatwe w pielęgnacji. Niemalże odpychają brud i wystarczy myć je zwykłymi środkami czyszczącymi. Niedościgniona trwałość barwienia profili acrylcolor pozostaje niewrażliwa na upływ czasu.

SZLACHETNA OZDOBA - OKLEINY DREWNOPODOBNE

Ten, kto ceni naturalny wygląd fasady, a jednocześnie chce wykorzystać wszystkie zalety nowoczesnej techniki okiennej, ma tylko jedną alternatywę – okna z PVC w okleinie drewnopodobnej. Są godne polecenia jako element klasycznego stylu przy renowacji różnorodnych obiektów oraz jako motyw wystroju współgrający z otaczającym krajobrazem. Dzięki oknom w okleinie drewnopodobnej architektura nabiera szczególnej estetyki. Na życzenie klienta wykonywane są okna okleinowane dwustronnie. Ze względów wizualnych stosuje się wówczas profile barwione na brązowo. W ten sposób również przy otwartym oknie zostaje zachowany naturalny wygląd – a dekoracyjny efekt drewna zyskuje dodatkowe podkreślenie.

RÓŻNORODNOŚĆ - KOLORÓW, KSZTAŁTÓW I KONSTRUKCJI
Systemy profili GEALAN pozwalają właścicielom domów i mieszkań na nieograniczoną inwencję twórczą. Oprócz niewątpliwej funkcjonalności mają one tę wielką zaletę, że można z nich skonstruować okno niemal dowolnego kształtu o wybranym sposobie otwierania. Są idealne do obiektów nowo budowanych jak i do renowacji starego budownictwa. Surowe przepisy o ochronie zabytków również nie stanowią ograniczenia, gdyż okna z profili GEALAN produkuje się w dowolnych wymiarach, kształtach i kolorach ponadto możliwe są wszystkie sposoby otwierania.

     

TECHNIKA OKIENNA - INNOWACYJNA TECHNIKA – JAKOŚĆ BEZ KOMPROMISÓW
Okna i drzwi w bardzo istotny sposób kształtują architekturę budynku, są optycznym przerywnikiem w fasadzie i nadają jej indywidualne akcenty. Funkcje jakie musi spełniać okno są bardzo rozmaite: oświetlenie, wentylacja, możliwość zajrzenia do środka i wyjrzenia na zewnątrz, izolacje cieplna i akustyczna, zaciemnienie – to tylko niektóre z nich. Systemy profili GEALAN z PVC to obszerny program produktów przeznaczonych do budowy okien, drzwi i rolet. Niezależnie od konstrukcji z uszczelką przylgową lub środkową i wersji półzlicowanej lub niezlicowanej systemy profili GEALAN sprostają najwyższym wymaganiom.

SYSTEMY WIELOKOMOROWE
Wybór okien z profili GEALAN to właściwa decyzja. W zależności od wymogów budowlano-technicznych do dyspozycji pozostają: uniwersalny system S 3000 z uszczelką przylgową o głębokości ramy 62 mm, zawierający najprzeróżniejsze kombinacje ościeżnic i skrzydeł w wersjach trój- i pięciokomorowych. Ekskluzywny S 8000 IQ o głębokości ramy 74 mm grupuje profile cztero- i sześciokomorowe, spełnia wszystkie wymagania wobec nowoczesnego systemu okiennego.

SPRAWDZONA JAKOŚĆ
Umiejętność stałego utrzymywania wysokiej jakości produktów, to nie tylko kwestia wieloletniego doświadczenia w technologii ekstruzji. W GEALAN dbanie o najwyższą jakość zaczyna się już od szczegółowych kontroli na wejściu poszczególnych komponentów surowcowych i obejmuje próby testowe wykonywane przez wykwalifikowanych pracowników w trakcie i po zakończeniu procesu ekstruzji. Wysoką jakość profili GEALAN potwierdzają regularnie przeprowadzane kontrole systemów przez uznane instytuty badawcze. Profile GEALAN podlegają oczywiście ocenie jakości RAL. Kontrole systemów poświadczają wysoką wodoszczelność, dobre właściwości termoizolacyjne i skuteczną ochronę przed hałasem gwarantowaną przez okna. Również na arenie międzynarodowej neutralne instytuty badawcze potwierdzają znakomitą jakość produktów GEALAN. GEALAN bowiem zadomowił się na dobre w całej Europie.

GEALAN - OCHRONA ŚRODOWISKA

W formie „Porozumień ekologicznych” GEALAN zaproponował swoim Partnerom prowadzenie gospodarki zamkniętego obiegu PVC. Producenci profili i zakłady produkujące okna porozumiewają się w nich co do ponownego wykorzystania starych okien i resztek profili powstających przy produkcji okien. Ma to na celu dostarczenie tworzywa do zamkniętego obiegu PVC. Wysokogatunkowy materiał – termoplastyczne PVC pozyskiwane z naturalnych surowców: ropy naftowej, gazu ziemnego i soli kuchennej jest bowiem zbyt cenne by lądowało na śmietniku czy też w spalarni odpadów. Dzięki możliwości 100%-owego recyklingu jest wręcz stworzone do powtórnego przetworzenia. Zatem odpady produkcyjne w formie resztek profili i wymontowane stare okna poddawane są granulacji i powtórnej obróbce. W ten sposób PVC staje się tworzywem ogromnej możliwości powtórnego wykorzystania.

 na górę | parapety | nawiewniki

oknadrzwiroletyroletybramy garażowedocieplenia budynków